O stanici

Naší domácností prošlo několik domácích koček. První byla tříbarevná kočička Flíčková, která nám porodila 4 krásná koťátka. Bohužel nám jí přejelo auto. Jedno z koťat nám zůstalo – to je naše po mamince tříbarevná myšilovka Princezna, která s námi bydlí do teď. Dalším kočičím obyvatelem u nás byl kocourek Ferda – tygrovaný mourek. Pak přibyla ještě kočička Mína. To byla asi britská, kterou někdo v zimě vyhodil v našem městě. Měla hroznou rýmu a trvalo několik měsíců, než se z toho dostala. Ferdu nám někdo otrávil a Mína se ztratila. Princezna měla taky špatnou zkušenost s autem. Naštěstí se uzdravila. Kromě koček se u nás postupně vystřídalo několik křečků, jedno morče a množství akvarijních rybiček.

Ještě začátkem září roku 2007 jsme vůbec netušili, že bychom se někdy mohli blíže zajímat o čistokrevné kočičky a o jejich chov. Sice jsme nějaké informace měli, ale byly opravdu zanedbatelné. Až jednou jsme v novinách uviděli inzerát, že někdo prodává norskou lesní kočku bez PP. Nikdy jsme o tomhle plemeni nic neslyšeli, tak jsme začali pátrat na internetu, jak vůbec taková kočka vypadá. Úplně nás okouzlila. Během několika dní jsem objevila stránky a tam byla ONA – prostě láska na první pohled. A když jsme si probrali, jak nešťastně skončilo několik našich koček při volném pohybu venku, tak bylo rozhodnuto.

Takže jak správně tušíte, naše malá chovatelská stanice se zabývá chovem norských lesních koček. Máme jednu chovnou kočku a jednoho chovného kocoura. Kočička se jmenuje Diana NFO Moravia.cz a pochází z dnes již zaniklé chovatelské stanice pana Vladimíra Bělohoubka z Olomouce. Do naší domácnosti jsme si ji přivezli 27. 10. 2007. Kocourek se jmenuje Grimaldi av Soleberge a přivezli jsme si ho 6. 12. 2008 z chovatelské stanice paní Andrey Bartsch z Chemnitz z Německa. Vzhledem k tomu, že tato chovatelská stanice je organizována v WACC, musel být nejdříve přijat do FIFE. To se stalo 31. 1. 2009 v Plzni.